co warto wiedzieć na temat kontenerów morskich

Prowadzisz firmę, która regularnie zamawia lub wysyła towary drogą morską? A może dopiero rozważasz skorzystanie z tego typu usług? W takim razie temat kontenerów morskich powinien Cię zainteresować. Z poniższego tekstu dowiesz się, czym są kontenery morskie, jakie mają zalety, jakie ich rodzaje są dostępne na rynku, czy lepiej kupić, czy wynająć kontener, oraz jak można go wykorzystać inaczej niż do transportu. Zapraszamy do lektury.

Kontenery morskie to nieocenione ułatwienie w transporcie towarów

Kontenery morskie to metalowe pojemniki, które służą do przechowywania i transportu różnego rodzaju towarów. Ich ogromną zaletą jest standaryzacja, co oznacza, że mają ustalone wymiary wewnętrzne i zewnętrzne, co ułatwia ich załadunek, rozładunek i przenoszenie. Kontener morski to solidna konstrukcja. Jest odporny na warunki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne i włamanie, co zapewnia bezpieczeństwo i ochronę towarów. Z całą pewnością kontenery są niezastąpione w logistyce i transporcie. Sprzedaż kontenerów morskich to jedna z tych działalności, które na całym świecie mają duże zapotrzebowanie na swoje usługi.

Jakie rodzaje kontenerów spotkamy na rynku?

Firmy zajmujące się sprzedażą kontenerów morskich mają ich w swojej ofercie kilka typów. Na życzenie klienta są w stanie dostarczyć kontenery o różnej pojemności, w wersji podwyższanej, do przewozu towarów przemysłowych, żywności, leków itd. Dzięki temu są w stanie zaproponować idealne rozwiązanie dla danego zamówienia. Najczęściej spotykane kontenery to:

  • kontener 20’DC to najpopularniejszy i najtańszy typ kontenera o pojemności 33 metrów sześciennych i ładowności prawie 30 ton (28,5 tys. kg),
  • kontener 40’DC to większa wersja kontenera 20’DC,
  • kontener podwyższany, który pozwala na zmieszczenie większej ilości towaru lub towaru o nietypowym kształcie,
  • kontener chłodniczy, który ma wbudowany system chłodzenia lub ogrzewania, który utrzymuje stałą temperaturę i wilgotność w środku. Taki kontener jest niezbędny dla towarów, które wymagają specjalnych warunków przechowywania, takich jak żywność, leki, kwiaty.
  • kontenery morskie specjalne – dostosowane do konkretnego rodzaju ładunku.
Zobacz też:  Zakwas z buraków z cytryną kurkumą i imbirem

Sprzedaż kontenerów morskich, a może wynajem – co wybrać?

Transport morski to poważne przedsięwzięcie. Jedna z pierwszych decyzji, która musi podjąć początkujący przedsiębiorca dotyczy tego czy zdecydować się na kupno, czy wynajem kontenera. Firmy oferujące sprzedaż kontenerów morskich oferują nowe kontenery morskie, które mogą być świetnym rozwiązaniem, jeśli planujemy wielokrotny transport morski. Dla jednej podróży morskiej lepszą opcją będzie wynajem.

Jak można wykorzystać kontener morski inaczej niż do transportu?

Wbrew pozorom kontenery morskie to nie tylko pojemniki do transportu towarów, ale po odpowiednim przygotowaniu mogą pełnić kilka różnych funkcji niemających nic wspólnego z transportem. Używane kontenery morskie możemy przerobić m.in. na:

  • magazyny – np. kontenery magazynowe są idealne do przechowywania różnych materiałów, sprzętu, czy narzędzi. Są odporne na warunki atmosferyczne, można łatwo je przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu, np. na placu budowy, parkingu, czy terenie przemysłowym.
  • przenośne biura – można je wyposażyć w okna, drzwi, instalacje elektryczne, wodne, sanitarne, czy klimatyzację, aby zapewnić komfort i funkcjonalność,
  • domki letniskowe – łącząc 2-3 kontenery możemy uzyskać większą powierzchnię i ciekawy design.

Oczywiście taki domek wymaga nieco przygotowań w postacie izolacji, ogrzewania i wykończenia, ale efekt może być więcej niż pozytywny.

Jak widać, kontenery morskie mają niejedno oblicze. Ich wszechstronność i możliwość wynajmu sprawia, że każdy może skorzystać z usług transportu w kontenerach stosownie do własnych potrzeb.

Zobacz też:  Kiedy warto pomyśleć o zamontowaniu rekuperatora?

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *