Worki filtracyjne

Współczesne przedsiębiorstwa muszą iść w parze z ekologią. Powietrze w zakładzie pracy czy na obszarach produkcyjnych musi ulec filtracji. To samo dotyczy wody. Zanieczyszczenia środowiska są w tej chwili tak poważne, że bez worków filtracyjnych trudno nam będzie prowadzić biznes przyjazny dla otoczenia oraz zdrowy tryb życia w ogóle. Poniżej dowiesz się, jakie materiały filtracyjne będą dla ciebie najlepsze oraz jak wygląda ich zastosowanie w praktyce.

Ogólnie na temat filtrów workowych

Na pierwszy rzut oka wszystkie worki filtracyjne wyglądają podobnie, jednak nie ma co wierzyć złudzeniom. Prawda jest taka, że filtr filtrowi nierówny, a jest tych filtrów całkiem sporo do wyboru. Produkowane są jednak pod konkretne zastosowanie, żeby odpowiedzieć na zamówienie wedle indywidualnych potrzeb klienta. Jest zrozumiałe, że zakład produkcji zaprawy cementowej będzie potrzebował innych filtrów niż klienci z branży spożywczej. Dlatego poszczególne produkty różnią się od siebie przede wszystkim materiałem, z którego zostały zrobione. Przy wyborze produktów trzeba się więc przedstawić konkretną specyfikację celów, do których te worki mają być stosowane.

Worki filtracyjne do walki z pyłem

Pył występuje w wielu sektorach. Jest problemem w przemyśle obróbki drzewnej, jak i w branży chemicznej. Oczywiście każda z sytuacji cechuje się innymi właściwościami pyłu. Chodzi głównie o jego gęstość i strukturę molekularną. Nie bez znaczenia jest również obecność gazów, które mogą być chemicznie agresywne. Dlatego jednym z wiodących tworzyw, z którego powstają filtry workowe, jest polipropylen. To sprawdzony materiał. Ma długą żywotność i posiada właściwości antystatyczne, przez co rękawy filtracyjne będą wolne od lepkich cząsteczek. Polipropylen powstaje również w formie odpornej na działanie iskier, które nie są czymś niezwykłym podczas filtracji gęstych mas pyłu. Iskry mogą się pojawić na podobnej zasadzie, jak to się dzieje w chmurach burzowych. Porządne worki filtracyjne mogą być więc nieocenione, jeśli chodzi o uniknięcie pożaru.

Zobacz też:  Miejskie klimaty. Makijaż odporny na miejskie zanieczyszczenia. Perfumy, które wyróżnią cię z tłumu

Oczyszczanie cieczy: jakie materiały filtracyjne są potrzebne?

W różnych gałęziach przemysłu i kwestia filtracji wody będzie odmienna, zupełnie jak w przypadku pyłów. Z jednej strony możemy potrzebować worków filtracyjnych do błota lub wody z piachem, z drugiej — olejów silnikowych oraz żrących substancji. W każdym przypadku niezbędna jest konkretna specyfikacja potrzeb. Do bardziej wymagających cieczy warto wybrać olejoodporne worki z polipropylenu, a do lżejszych wystarczy poliester. Tego rodzaju filtry będą posiadały pierścienie uszczelniające. Pamiętaj też, że każdy filtr workowy może zostać wyprodukowany w nietypowych rozmiarach. Liczy się możliwość stosowania.

Filtry workowe dla gospodarstw domowych

Nie ma żadnej wątpliwości, że gospodarstwo domowe również może skorzystać z dobroczynnych właściwości filtrów workowych. Zwłaszcza jeśli mowa urządzeniach czyszczących powietrze w pokoju dziecięcym lub instalacji związanych z kominkiem. Do tego rodzaju zastosowań służą filtry kieszeniowe i kasetowe. Mają różne wymiary i są przeważnie produkowane z poliestru. Tak naprawdę każdy rodzaj klimatyzacji powinien mieć wkłady w postaci filtrów. Pamiętaj o tym, jeśli planujesz taką instalację w swoim domu. Bez tego nie ma co liczyć na przepływ czystego powietrza.

Czy istnieje polski producent worków filtracyjnych?

Oczywiście! Tak naprawdę polskie filtry workowe cieszą się wysoką renomą w całej Europie. To dlatego, że przy produkcji współczesnych worków filtracyjnych stosuje się standardy związane z szeroko pojętą ekologią. Worek filtracyjny z Polski jest więc obecny w wielu przedsiębiorstwach, które lubią kolor zielony.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *