zabiegi w domu ograniczone przemieszczanie

Zanieczyszczenia środowiska oraz powietrza są coraz większe. Przez wiele miesięcy wartość smogu przekracza dopuszczalne normy. Rozsądne przemieszczanie się to najlepsze, co możesz wówczas zrobić. Czy warto odpuścić wizyty u fryzjera?

W większości przypadków można samemu wykonać nieskomplikowaną koloryzację, w domowym zaciszu. Niestety nie tyczy się to wszystkich procedur. Dekoloryzacja to trudny proces, który wymaga ogromnej wiedzy i umiejętności. Podjęcie się jej samemu w domu, jest ryzykowne. Oczywiście zniszczone włosy odrosną, jednak nikt nie chce otrzymać spalonych końcówek, szczególnie gdy zależy ci na określonej długości. W naszym artykule opowiemy ci dekoloryzacji – dowiesz się na jej temat niezbędnych informacji.

Dekoloryzacja – co to jest?

Dekoloryzacja to usuwanie barwy z włosów. Dokładniej oznacza zniwelowanie niechcianego pigmentu w ich strukturze. Tyczy się to przede wszystkim sztucznych barwników, ale i naturalnych. Procedura ta wymaga dużej wiedzy, ponieważ nieumiejętne obchodzenie się z chemicznymi środkami bardzo szybko odbija się na kondycji fryzury. Sam zabieg i tak jest dla niej wystarczająco obciążający. Dekoloryzacja może być wykonana jako jeden zabieg lub w postaci kilka, z zachowaniem odpowiedniego odstępu. Wszystko uzależnione jest od aktualnego i wyjściowego odcienia włosów oraz ich struktury. Tuż po niej stosuje się farbowanie, które jest kwestią indywidualną. Obecnie możliwa jest także dekoloryzacja w domu.

Zobacz też:  Wentylacja do domu - klucz do zdrowego i komfortowego wnętrza

Dla kogo skierowany jest zabieg dekoloryzacji?

Zabieg dekoloryzacji stał się ostatnimi czasy bardzo popularny. Nie przeraża już tak bardzo, ponieważ profesjonaliści wiedzą, jak zminimalizować jego skutki. Chętnie decydują się na niego osoby:

  • pragnące radykalnej zmiany fryzury;
  • po nieudanej koloryzacji.

Pamiętaj, że to fryzjer powinien doradzić ci, czy dekoloryzacja jest odpowiednim pomysłem. Najważniejsza jest kondycja włosów, która pełni tu decydującą funkcję. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby z włosami osłabionymi, wypadającym, a także, gdy są one bardzo zniszczone.

Dekoloryzacja – na czym polega?

Zabieg dekoloryzacji jest długim procesem. Jednorazowa wizyta może trwać nawet 5 lub 6 godzin! Oczywiście wraz z wykonaną ponowną koloryzacją. Sama procedura polega na aplikacji rozjaśniacza lub specjalnego ściągacza koloru – to dwie metody, a o jej wyborze, zadecydujesz wspólnie ze stylistą. Rozjaśniacze są bardzo radykalne w swoim działaniu, zmieniają barwę kosmyków nawet o 9 tonów. Ściągacze pigmentu działają znacznie delikatniej, co przekłada się na efekt, który nie dla każdego będzie zadowalający. 

Dekoloryzacja w domu – tak, czy nie?

Gdy warunki na zewnątrz nie są sprzyjające, warto rozważyć dekoloryzację w domu. Obecnie bez problemu kupisz produkty, które są do niej niezbędne – w drogerii lub profesjonalnej hurtowni. Przy krótkich włosach zabieg nie powinien sprawić ci problemów. Jeśli jesteś posiadaczką bujnej fryzury – nie ryzykuj sama, ewentualnie poproś kogoś do pomocy. Rozjaśniacze to silne chemicznie substancje, gdzie czas ich aplikacji ma ogromne znaczenie. W salonie nie musisz martwić się, czym zmyć farbę do włosów ze skóry oraz jak długo ją trzymać – to duże udogodnienie.

Zobacz też:  Aromaterapia w domu - hit czy kit?

Ile kosztuje dekoloryzacja?

Zabieg dekoloryzacji przeprowadzony w domowych warunkach to średni koszt 100 złotych. Oprócz samego produktu do ściągania koloru należy wziąć pod uwagę farbę i niezbędne narzędzia. W profesjonalnym salonie to znacznie droższa usługa. Musisz być przygotowany na koszty od 300 do nawet 1000 złotych. Wszystko uzależnione jest od czasu pracy stylisty, ale także stopnia zaawansowania dekoloryzacji.

Pielęgnacja włosów po dekoloryzacji

Włosy po dekoloryzacji stają się wysokoporowate i bardzo wymagające. Jeśli zależy ci na ich zdrowym wyglądzie, musisz poświęcić im nieco więcej uwagi. Zaopatrz się w delikatny szampon lub myj głowę odżywką (metoda OMO także może okazać się dobrym rozwiązaniem). Szukaj w odżywkach i maskach ochronnych emolientów, kwasu hialuronowego, aloesu, protein, a także ekstraktu z owsa. Aplikuj na fryzurę serum, które działa ochronnie na czynniki mechaniczne, ale także atmosferyczne. 

Dekoloryzacja jest możliwa w domu, jednak nie zawsze warto się jej podejmować. Każdy przypadek jest indywidualny i dobrze skonsultować go z profesjonalistą.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *