Bungalow na miarę naszych marzeń

Jeśli w obrębie naszych zainteresowań znajdują się projekty domów parterowych, to nie musimy się martwić – są dostępne na wyciągnięcie ręki, a szeroka oferta pozwala na dopasowanie wymarzonego domu parterowego do rozmiarów działki i warunków zabudowy. Nowoczesna konstrukcja domów parterowych zapewnia komfort użytkowania i skutkuje niższymi kosztami budowy domu.

Dom przy Bukowej 47
Dom przy Bukowej 47

Projekty domów parterowych skrojone na miarę. Jaki bungalow wybrać?

Wybierając projekt domu jednopiętrowego, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Po pierwsze, bardzo ważny jest kształt i powierzchnia działki. Na szczęście w bogatej ofercie projektów domków jednorodzinnych bez problemu znajdziemy projekty zarówno na dużą, jak i na małą działkę. Przeglądając dostępne w sprzedaży parterowe bungalowy, należy również wziąć pod uwagę ich budowę. Parterowy dom z dwustanowiskowym garażem lub garażem na jedno stanowisko podnosi wskaźnik powierzchni zabudowy budynku, co może stanowić problem na ciasnych działkach. Ważny jest także kształt budynku, powierzchnia użytkowa i dostępna mieszkańcom powierzchnia możliwa do użytkowania. Te aspekty budynku są określane i uwzględniane w wytycznych miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, lub warunkach zabudowy. Planowany dom musi spełniać zapisy wyżej wymienionych dokumentów. Na ich podstawie możemy szukać projektów i dokonywać wyboru.

Dlaczego warto wybierać projekty domów parterowych?

Parterowe budynki lokujące cały program funkcjonalny na jednym poziomie oferują niezwykle ergonomiczny i wygodny układ pomieszczeń. Ponadto parterowy projekt jest przestronny i pozbawiony utrudnień architektonicznych. Rezygnacja ze schodów oraz możliwość dowolnej rozbudowy, zarówno na tej samej płaszczyźnie, jak i adaptacja poddasza na cele mieszkalne, czyni je idealnymi dla rodzin z małymi dziećmi oraz osób starszych. Dzięki dostępnym wizualizacjom, rzutom wnętrza, czy rysunkom szczegółowym możemy zapoznać się z dokładnymi wymiarami pomieszczeń i zajrzeć do wnętrza każdego prezentowanego domu.

Zobacz też:  Remont mieszkania pod ekologiczne rozwiązania

Najczęściej parterowe domy jednorodzinne projektuje się z wyraźnie zarysowaną strefą dzienną i nocną. Najmniejsze domy poza otwartym salonem i kuchnią posiadają dodatkową sypialnię, łazienkę i kotłownię połączoną z pralnią. Taki układ funkcjonalny możemy spotkać w projektach domów o powierzchni użytkowej ok. 40-50 m². W większych budynkach ilość sypialni rośnie wraz z powiększającymi się wymiarami domu. Wybierając dla siebie projekt domu parterowego należy określić swoje potrzeby i wymagania lokalowe. Warto przemyśleć również obecność dodatkowych pomieszczeń takich jak garderoba, pralnia, czy druga łazienka, lub toaleta.

Dom przy Bukowej 40
Dom przy Bukowej 40

Tanie i szybkie w budowie – wybieraj oszczędne projekty domów parterowych.

Budowa domu to duże i kosztowne przedsięwzięcie, natomiast realizacja inwestycji, która oparta jest o projekt domu parterowego generuje oszczędności już na etapie budowy. Jednokondygnacyjny projekt z prostą bryłą domu i niewielką powierzchnią użytkową pozwala na wykonanie budynku od fundamentów, aż po dach w rozsądnej cenie. Prosta konstrukcja domu parterowego to mniej problemów wykończeniowych i ograniczenie występowania mostków termicznych. Dom jest bardziej energooszczędny, a przez to tańszy również w utrzymaniu. Instalacje i wszelkie prace wykończeniowe prowadzimy na jednym poziomie. Oszczędzamy również na ociepleniu i zagospodarowaniu poddasza, gdyż nominalnie jest ono traktowane jako nieużytkowe.

Wybór konkretnego projektu domu musi być poprzedzony dogłębną analizą potrzeb oraz możliwości finansowych. Nasz budżet musi współgrać z rozmiarami planowanej przez nas inwestycji. Bogata oferta jaką posiadają gotowe projekty domów pozwala wybrać optymalne rozwiązanie, które będzie zarówno tanie w budowie, jak i odpowiednie dla naszych potrzeb.

Zobacz też:  Worki filtracyjne jako sposób na czystszy biznes

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *