aromaterapia w domu

Aromaterapia, czyli terapia zapachem, popularność zdobyła już w starożytności. Olejki eteryczny były wykorzystywane w celach zdrowotnych, kosmetycznych i duchowych. Przez pewien okres historii traktowano je nawet jako środek płatniczy, co potwierdza ich wysoką wartość. 

Aromaterapia od pewnego czasu zyskuje coraz większą popularność. Ludzie szukają zdrowych, ekologicznych rytuałów, które umilą i ułatwią im życie. Terapia zapachem jest nie tylko przyjemna, ponieważ przebywamy w pomieszczeniu, w którym panuje piękny aromat, ale również pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie. 

Aromaterapia w domu – co to jest? 

Terapia zapachem jest wspaniałym sposobem zapewnienia sobie uczucia relaksu, ukojenia nerwów i wyciszenia się. Do przeprowadzenia samodzielnie zabiegu w domu potrzebne są odpowiednie olejki eteryczne i naczynie, do którego zostaną zaaplikowane. 

Odpowiedni wybór olejków eterycznych jest niezwykle istotny, ponieważ to od nich zależy, jakie skutki przyniesie aromaterapia. Olejki dobierane powinny być do konkretnych potrzeb np. olejek melisowy idealnie nadaje się do wieczornego zabiegu wyciszającego, natomiast olejek cytrynowy – ma działanie pobudzające, tak więc lepiej stosować go w dzień lub podczas sesji jogi. 

Kolejnym niezbędnym elementem aromaterapii jest odpowiednie naczynie. Obecnie, dyfuzory zapachowe występują w wielu kolorach i kształtach. Stanowią dzięki temu nie tylko funkcjonalne urządzenie, ale również przyjemny dla oka, dodatek do domu. 

Pozytywne skutki aromaterapii 

Właściwości olejków eterycznych są naprawdę przeróżne. Część z nich uśmierzy ból głowy, wprowadzi w błogi stan odprężenia, pomoże się zrelaksować. Inne zaś – pobudzą do działania, orzeźwią umysł i pomogą się skupić. 

Zobacz też:  Bungalow na miarę naszych marzeń – dlaczego warto wybierać projekty domów parterowych?

Szukając odpowiedniego olejku, warto sprawdzić jakie ma właściwości i dobrać go pod swoje indywidualne preferencje. Terapia zapachem jest zdecydowanie przyjemną formą wspomagania swojego zdrowia i nastroju. 

Stosowanie jej na co dzień w domu lub pracy może przynieść wiele pozytywnych skutków, zniwelować zły nastrój i zredukować stres. Aromaterapia jest zdecydowanym hitem, dlatego warto posiadać w domu zestaw do jej przeprowadzenia. 

Aromaterapia z pewnością nie zastąpi wszystkich leków i nie jest środkiem doskonałym. Warto mieć to na uwadze i stosować ją jako dodatek lub formę uprzyjemnienia sobie czasu, lecz nie jako zamiennik wizyty u lekarza, przepisanych leków i terapii u specjalisty.

Aromaterapia – dla kogo? 

Korzystanie z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą aromaterapia nie ma ograniczeń wiekowych. Zdrowotne właściwości olejków eterycznych i kadzideł przeznaczone są zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i ludzi starszych. 

Bez względu na wiek, wagę i płeć, każdy może spróbować terapii zapachem i czerpać z niej korzyści.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *