Misja

Grupa Energa od lat troszczy się o środowisko naturalne. Celem naszego nowego programu, „Oddycham z energią” jest zaangażowanie jak największej liczby Polaków w działania poprawiające jakość powietrza, którym oddychamy.

Działania programu opierają się na trzech filarach:

Edukacja eMobilność Troska o zdrowie

,Oddycham z energią” to kontynuacja działań Grupy na rzecz ekologii i ochrony środowiska. Wierzymy, że świadome korzystanie z energii przyczyni się do ochrony naszego zdrowia.

Edukacja w programie „Oddycham z energią”

W ramach edukacyjnej części programu „Oddycham z energią” skierowanej do dzieci i młodzieży zakładamy cykl warsztatów proekologicznych w wybranych szkołach województwa pomorskiego.

ekoMiasto

Warsztaty edukacyjne dla młodszych dzieci, w trakcie których wykonamy makietę ekologicznego miasta. Skonstruujemy budynki, mosty i drogi z materiałów recyklingowych. Całość warsztatu artystycznego uzupełni zabawa w eko detektywów, gdzie w formie zabawy uczniowie odpowiedzą sami sobie na pytania:

  1. 1. Co ja mogę zrobić, żeby miasta były bardziej ekologiczne i zielone?
  2. 2. Jak zanieczyszczamy powietrze w miastach?
  3. 3. Dlaczego czyste powietrze w mieście jest takie ważne?
  4. 4. Czym jest segregacja odpadów i dlaczego nie spalamy śmieci w piecach?
  5. 5. Co to są i gdzie znajdują się Zielone Płuca Polski?

Ogrody życia

To warsztaty skierowane do wybranych szkół województwa pomorskiego, dedykowane starszym uczniom. W trakcie zajęć stworzymy „las w słoiku”. W trakcie warsztatów, uczniowie dowiedzą się także m.in.:

  1. 1. Jak funkcjonuje las i rośliny, które dają nam powietrze?
  2. 2. Dlaczego czyste powietrze jest takie ważne?
  3. 3. Jak dbać na co dzień o jakość powietrza w mieście?

Łąki kwietne

W wybranych szkołach założymy tzw. „łąki kwietne”. Łąka to zbiorowisko roślin jednorocznych, bylin i traw. Wśród betonu i równo przystrzyżonych trawników różnorodność łąk pomaga zatrzymać pyły tworzące smog, zachować cenną wodę i jest domem dla drobnych owadów.

Celem powstania łąk jest stworzenie przyjaznej rekreacyjno-wypoczynkowej przestrzeni dla uczniów, w której będą mogli korzystać szczególnie w okresie wiosenno-letnim.

Obecnie system zieleni miejskiej jest zachwiany. Wspólnie spróbujemy to zmienić!


W maju startują ekologiczne warsztaty w szkołach województwa pomorskiego. Zgłoszenia na adres oddycham@energa.pl można wysyłać do 27 kwietnia. Ponadto 100 szkół z województwa pomorskiego otrzyma specjalne pakiety edukacyjne, które pozwolą nauczycielom przeprowadzić warsztaty samodzielnie we własnych szkołach. W materiałach znajdą się między innymi: gotowe scenariusze lekcji, karty pracy, czy ekologiczne gadżety. Prosimy o wcześniejsze zapoznanie się z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym.

Regulamin | Formularz

Używamy plików "cookies", dzięki którym dostosowujemy treści do preferencji użytkowników oraz ciągle ulepszamy działanie serwisu. Szczegółowe informacje są w Polityce prywatności. Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, pliki "cookies" będą umieszczane na Twoim urządzeniu, co jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

Rozumiem, zamknij to okno