Zielona energia - czym jest i dlaczego jest tak ważna w walce o świeże powietrze

Chcemy być proekologiczni. Segregujemy śmieci, korzystamy z naturalnych środków czystości, dlaczego więc nie pójdziemy jeszcze krok dalej? Głośno mówi się o potrzebie dbania o środowisko na każdej płaszczyźnie. Od najmniejszych zmian aż po te, które znacząco wpływają na naszą rzeczywistość. Zielona energia to przyszłość, dlatego już dziś warto poznać jej możliwości.

O co w niej chodzi?

Zielona energia to energia powstała ze źródeł odnawialnych. Już sama nazwa wskazuje na jej ogromne korzyści. Jej źródła po pewnym czasie się regenerują, w związku z czym nie ma możliwości byśmy w ich przypadku mogli mówić o deficycie. Zupełnie inaczej wygląda natomiast sytuacja energii naturalnej, czyli tzw. konwencjonalnej. Jej zasoby są ograniczone, a nadmierne użytkowanie nieustannie zwiększa jej niedobór. W związku z rozwojem technologii oraz gwałtownym zmniejszaniem się cen energii odnawialnej, coraz częściej i chętniej wykorzystuje się jej możliwości. Obecnie większość państw europejskich stara się przekonać swoich obywateli do jej wprowadzenia. Skutkiem takiej działalności jest przede wszystkim pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Świadomość, że zamiast szkodzić - chronimy.

Skąd się bierze?

Energia odnawialna może mieć wiele źródeł. Według Prawa energetycznego obowiązującego w Polsce należą do niej: wiatr, promienie słoneczne, energia geotermalna, fale, prądy i pływy morskie, spadek rzek, energia pozyskiwana z biomasy, biogazu wysypiskowego, biogazu powstałego w procesie oczyszczania ścieków lub rozkładu składowych szczątek roślinnych i zwierzęcych. Według statystyk w Polsce najwięcej pochodzi z wiatru oraz biomasy. Istotne jest wykorzystywanie naturalnych sposobów główne ze względu na środowisko. Źródła konwencjonalne wiążą się z ograniczonymi zasobami, ale też substancjami, które w wyniku ich użytkowania przedostają się do atmosfery. Przede wszystkim paliwa kopalniane odpowiadają za wysoką emisję CO2. Zestawienie obu tych źródeł ukazuje, że energia odnawialna stanowi słuszną alternatywę w skutecznej walce o środowisko.

Zielona energia dla przedsiębiorców

Zielona energia dla firm to jedna z propozycji Grupy Energa. W związku z wzrastająca świadomością przedsiębiorców, którzy chcą skutecznie dbać zarówno o środowisko jak i swój wizerunek, mają możliwość skorzystania z wyjątkowej oferty. Po pierwsze, Zielona Energia to gwarancja korzystania ze źródeł odnawialnych. Ten fakt potwierdza Urząd Regulacji Energetyki, któremu podlega koncesjonowanie źródeł energii. Po drugie, firmy otrzymują certyfikat potwierdzający wybór eko-oferty. Pozycjonują się jako przedsiębiorstwa, dla których troska o środowisko, a także prowadzenie odpowiedzialnego i zrównoważonego biznesu są istotnymi elementami działalności. Po trzecie, by wesprzeć podjęcie decyzji o wyborze Zielonej Energii, Grupa Energa daje możliwość uzyskania ceny za energię ekologiczną na poziomie cen oferowanych przez konkurencję za energię konwencjonalną. Liczne plusy wręcz nie pozostawiają wyboru. Oferta skierowana do firm to okazja do włączenia się w skuteczną walkę o środowisko. Ukazanie swego przedsiębiorstwa w możliwie najlepszym świetle i dodatkowe wizerunkowe korzyści, które można odnieść z pomocą Zielonej Energii.

Energia odnawialna to przyszłość. Niemal nieograniczone zasoby i znikomy wpływ na środowisko naturalne nie pozostawiają wątpliwości, że to właśnie ona jest jedynym słusznym wyborem. Świeże powietrze, w którym zapomnimy o obecności CO2 to już nie odległa perspektywa, a rzeczywistość, którą mamy w zasięgu ręki.

Używamy plików "cookies", dzięki którym dostosowujemy treści do preferencji użytkowników oraz ciągle ulepszamy działanie serwisu. Szczegółowe informacje są w Polityce prywatności. Jeśli nie zmienisz ustawień przeglądarki, pliki "cookies" będą umieszczane na Twoim urządzeniu, co jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.

Rozumiem, zamknij to okno